Jei apsilankytumėte kasmetinėje elektronikos parodoje „Consumer Electronics Show“, visos jūsų santaupos išnyktų kaip dūmas. Nesvarbu koks naujas ir geras bebūtų jūsų televizorius, tikrai pamatysite ką nors geresnio, o kai pamatysite – tikrai užsimanysite, rašo cnbc.com.
Tiesa, Las Vegaso Suvažiavimų centro salėse matomi vaizdai gerokai kartojasi. Po poros dienų begalės televizorių pradeda atrodyti vienodi ir susidaro įspūdis, kad kiekviename stende siūloma vienokia ar kitokia „iPhone“ korpuso variacija.
Visgi kai kurie parodos eksponatai išsiskiria iš minios – ir paprastai tai yra tokie daiktai kurie vartotojams yra įdomiausi. Štai keletas tikrai akį traukiančių šių metų naujovių.
LG išmanusis šaldytuvas
Kas galėtų pamanyti, kad šaldytuvas gali palikti tokį įspūdį? Ši nauja produktų šaldymo dėžė atlieka įprastines šaldytuvo funkcijas, bet siūlo ir keletą naujų savybių, kurios yra iš tiesų įspūdingos. Pavyzdžiui, šaldytuvas gali pasiūlyti patiekalų receptus pagal tai, kokių produktų esama šaldytuve. O „Blast Chiller“ šiltą gėrimų skardinę arba butelį iki gaivinančiai malonios temperatūros ataušins vos per penkias minutes.
Išskirtinis OLED televizorius
Parodoje CES televizorių – nors vežimu vežk. Ir dauguma jų yra labai įspūdingi. Tačiau šis 55 colių „Samsung“ gaminys sugeba išsiskirti iš minios. Visų pirma, savo ekrano dydžiu – tai yra vieni didžiausių kada nors pagamintų OLED televizorių. OLED technologija išsiskiria neprilygstamu ryškumu ir itin mažu energijos sunaudojimu. Įdomi televizoriaus savybė yra tai, kad du žmonės, užsidėję specialius akinius, gali žiūrėti dvi skirtingas televizijos laidas be jokių kitos laidos „vaiduoklių“ ekrane. Televizoriaus išleidimo data ir kaina bus paskelbti vėliau šiais metais.
„Intel Nikiski“
Šis „ultrabook“ klasės nešiojamasis kompiuteris yra tarsi nešiojamasis ir planšetinis kompiuteris vienu metu. Delnų atrama, ant kurios tekstų rašymo metu pasidedami delnai, yra permatoma. Kai šis nešiojamasis kompiuteris uždaromas, skaidrioji dangčio kompiuterio dugno dalis tampa lietimui jautriu ekranu, kuriame galima stebėti ateinančius elektroninius laiškus, kalendorių ir kitus dalykus. Tiesa, kompiuteris kol kas tėra koncepcija, taigi, jo pasirodymo parduotuvių lentynose data dar nežinoma.
„Vizio“ kompiuteris „viskas viename“
JAV televizijos rinkoje „Vizio“ turi nemažai ištikimų klientų, todėl jų pranešimas apie žengimą į kompiuterių rinką yra ganėtinai reikšmingas. Be abejo, šiai bendrovei nebus lengva grumtis nešiojamųjų kompiuterių rinkoje, kurioje jau yra daug stiprių žaidėjų ir žinant, kad „Vizio“ neprisijungia prie „Intel“ inicijuotos „ultrabook“ formato mados. Tačiau šios bendrovės „viskas viename“ dizaino požiūriu atrodo ne prasčiau nei „Apple“ gaminiai. Jeigu „Vizio“ kompiuterių kainodaroje taikys tokius pačius principus, kaip ir pardavinėjant televizorius, jie gali tapti rimtais šios rinkos žaidėjais.
„Lytro“ šviesos lauko fotoaparatas
Pastaraisiais metais fototechnologijos sparčiai tobulėjo, tačiau toks fotoaparatas demonstruojamas pirmą kartą. Šviesos lauko fotoaparatai fotografuotojui suteikia galimybę atsipalaiduoti ir nesirūpinti vaizdo fokusavimu – tai tampa smulkmena, kurią galima pasireguliuoti po vaizdo užfiksavimo. Tiesa, „Lytro“ fotoaparatais dar nėra prekiaujama, gali pasikeisti ir jų išvaizda, tačiau jeigu jis veiks taip, kaip reklamuojama, tuomet tai bus tikras išsigelbėjimas fotografams-mėgėjams, kuriems niekaip nepavyksta tinkamai sufokusuoti vaizdo.
„Nest“ termostatas
Nuolat tenka pareguliuoti kondicionieriaus termostatą, kad jaustumėtės patogiai? „Nest“ stebi jūsų temperatūros pasirinkimų tendencijas ir išmoksta tai, kas jums patinka. Aparatas prisimena naktimis ar kai jūsų nėra namie pamažinti oro temperatūrą, o kai namai būna visiškai tušti (šiame aparate yra vidinis judesių jutiklis), jis gali automatiškai išjungti šildyma arba oro kondicionavimą.
„Razer Project Fiona“
„Razer“ jau ne kartą pasiūlė produktų, kurie gerokai skiriasi nuo standarto. Su jų pademonstruotu planšetiniu žaidimų kompiuteriu, pasak gamintojų, naujausius žaidimus galima žaisti lygiai taip pat maloniai, kaip ir asmeniniu ar žaidimų kompiuteriu. „Project Fiona“ kompiuteryje sumontuotas „Intel Core i7“ procesorius, akcelerometras ir lietimui jautrus ekranas, o taip pat – atoveiksmio funkcija. „Razer“ kainos kol kas neskelbia, bet tikina, kad iki metų pabaigos tokie kompiuteriai jau stovės parduotuvių lentynose.
„Lenovo IdeaPad Yoga“
CES parodoje demonstruojama daug „ultrabook“ formato nešiojamųjų kompiuterių, tačiau „Lenovo“ išsiskiria iš minios. Jų „IdeaPad Yoga“ yra stilingas keturiais būdais naudojamas kompiuteris: jį galima naudoti kaip standartinį „kriauklės“ pavidalo kompiuterį, kaip planšetinį kompiuterį, kaip palapinės formos kompiuterį arba ką nors demonstruoti sėdintiesiems priešingoje stalo pusėje persukus ekraną į kitą pusę ir valdant kompiuterį klaviatūra.
„Gorilla Glass 2“
Vargu ar stiklas gali ką nors labai stipriai sudominti technologijų parodoje, tačiau „Corning“ pranešimas apie savo garsiausio produkto atnaujinimą yra reikšmingas. Įprastinis plonas ir pažeidimams atsparus „Gorilla Glass“ stiklas neretai naudojamas aukštesnės klasės išmaniuosiuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose. O dabar bendrovė sugebėjo 20 proc. padidinti stiklo tvirtumą. Tai reiškia, kad ateinančiais mėnesiais išvysime dar plonesnių įrenginių neaukojant jų atsparumo fiziniam poveikiui.