2003 metais vykusiame eksperimente buvo tikimasi sukurti naujos kartos anglies pluošto medžiagą, tačiau
išvados buvo prieštaringos. Dabar, dvi mokslininkų komandos panaudojo skirtingas priemones, norėdamos suformuoti trijų dimensijų erdvinio tinklo struktūrą, pavadintą “BCT-Anglis”, tai, jų teigimu, turėjo būti 2003 metais bandyta suformuoti struktūra.
Gryna anglis egzistuoja įvairiomis struktūromis, įskaitant grafitą ir deimantus. Naujoji struktūra, korpusas orientuotas keturkampio anglies forma kitaip btc-anglis, neįtikėtinai paprasta struktūra, susidedanti iš kvadrato lakštų po keturis anglies atomus kiekviename, sujungta trumpomis, statmenomis jungtimis. Ši forma sukuriama, kai grafitas yra veikiamas dideliu slėgiu esant normaliai temperatūrai.
Tai yra žinoma beveik 50 metų, kad grafitas veikiamas šaltu spaudimu (dideliu slėgiu esant aplinkos temperatūroje) transformuojasi, ir ši transformacija yra grįžtama. 2003 metais Stenfordo universiteto mokslininkai suspaudė grafitą iki deimanto spaudos, kai tuo pat metu gavo rentgeno spindulių difrakcijos modelį struktūros jungčių tyrinėjimui. Jie nustatė, kad kai slėgis viršija 17 gigapaskalių (GPa)(170,000 atmosferų), anglies atomai, paprastai minkšto grafito, suformavo pakankamai kietą medžiagą, kuri gali suskaldyti net deimantus, tačiau ši struktūra liko neaiški.
Dabar mokslininkų komanda vadovaujama Hui-Tian Wang, iš Nankai universiteto (Tianjin, Kinija), parodė itin kietos anglies kompiuterinį modeliavimą, kuri gali iš dalies sudaryti BTC-anglįm kadangi tai reikalauja mažiausiai energijos jai pagaminti. BTC-anglies struktūra yra tarp deimanto kūbų anglies atomų ir grafito šešiakampių atomų išsidėstymo. BTC-anglis sudaryta iš keturių anglies atomų išsidėsčiusių žiedu ir sujungtų stipriomis jungtimis.