Jei juoda spalva sugeria 85 % krintančios šviesos, tai naujai sukurta metamedžiaga gali sugerti net 99 % šviesos, todėl ji gali vadintis tamsesne net už juodą. Tyrėjai šią medžiagą sukūrė pasinaudodami metamedžiagų šviesos skaidymo savybėmis. Dėl šio atradimo saulės elementų efektyvumas gali smarkiai išaugti.
Metamedžiaga buvo sukurta iš aliuminio oksido membranoje užaugintų sidabro nano laidelių. Pastebėta, kad medžiaga sugeria 80 % šviesos. Tada paviršius buvo suraukšlėtas, ko pasekoje padidėjo šviesos sugeriamumas ir sumažėjo atspindys. Matavimai parodė, kad metamedžiaga sugėre net 99 % krintančios šviesos. Taip pat buvo nustatyta, kad medžiaga sugėre bet kokio dažnio elektromagnetines bangas.
Mokslininkai aiškina, kad toks mažas metamedžiagos atspindimos šviesos kiekis paaiškinamas dėl jos hiperbolinių savybių, kaip beribis fotoninės struktūros tankumas. Šis medžiagos savitumas smarkiai sumažina krintančios šviesos atsispindėjimą nuo raukšlėto paviršiaus. Raukšlės išskaido šviesą metamedžiagos paviršiuje, tokiu būdu didžioji dalis fotonų yra sugeriami medžiagos hiperboliniame viduryje.
Tyrėjai mano, kad dėl šio atradimo bus galima sukurti ir radiacijai atsparias medžiagas. Dėl to, kad šviesos sugėrimas yra svarbiausia saulės elementų savybė, tyrėjai svarstys galimybę naująją medžiagą pradėti naudoti netolimoje ateityje.