Jeilio Universiteto tyrėjams pavyko sukurti mechaninę atmintį, kuri gali būti valdoma bei skaitoma lazeriais.
Norėdami sukurti šią atminties jungtį, tyrėjai panaudojo įprastą siliciu padengtą nelaidžią plokštelę ir iš jos suformavo į ovalo formos bangolaidį, kuris tarnauja kaip optinė tuštuma.
Tada buvo pašalinta plokštelės dalis, esanti žemiau bangolaidžio, ir taip sukurtas mažas silicio tiltelis virš optinės tuštumos. Dėl veikiančių jėgų šio tiltelio galai vėl užsiriesdavo, todėl tyrėjai jį apšvietė lazerio spinduliu, kuris privertė šią siliciu dengtą plokštelę virpėti – plokštelė tai atsiverdavo, tai užsiverdavo. Išjungus lazerį plokštelė likdavo vienoje arba kitoje būsenoje – tai yra jungties esmė (atvira plokštelė atstoja 1, uždara – 0).
Tyrėjai teigia, kad tokios jungties vienintelė blogoji savybė yra ta, kad priversti šią jungtį veikti reikia daug daugiau energijos, nei tradicinėms nemechaninėms atminties jungtims.
Tai reiškia, kad šią technologiją naudojantys prietaisai būtų brangiau eksploatuojami. Vis dėlto, tyrėjai mano, kad toks jungiklis galėtų būti panaudojamas tuose įrenginiuose, kurių nereikia dažnai junginėti, pavyzdžiui, optiniuose maršrutizatoriuose, arba ten, kur elektromagnetinė interferencija sukelia problemų įrenginiams su tradicine atmintimi.