Japonijoje atrastas būdas, kaip parduotuvėse milijonais dalijamus plastikinius maišelius, vėliau tampančius varginančiomis šiukšlėmis, paversti kuru, netaršiais metodais.
„Clean Technica“ rašo, jog japonų išradėjas Akinoris Ito plastiką vertina kaip „ateities kurą“. Jo atradimas padarytas remiantis paprastu faktu, jog plastikiniai maišeliai gaminami iš naftos, todėl turi būti įmanoma juos sugrąžinti į pirmykštę formą.
Pati technologija yra netarši – tai uždaras procesas, per kurį plastikas kaitinamas, garai surenkami ir perduodami per painią vamzdelių bei vandens kamerų sistemą, kurioje atšąla ir yra kondensuojami į žalią naftą. Ši nafta gali būti naudojama generatoriuose ir kai kuriose viryklėse. Papildomu apdorojimo žingsniu gautą žaliavą galima paversti benzinu.
Maišelių perdirbimo sistema, kurią pradėjo siūlyti pernai įkurta A. Ito „Blest Corporation“, kilogramą plastiko maišelių paverčia litru naftos, sunaudodama vieną kilovatą energijos. Vis dėlto jos kaina šiuo metu siekia 10 tūkst. dolerių (25,5 tūkst. litų). Teigiama, jog ji galėtų mažėti, jei didės paklausa.