Saulės šviesos pavertimas elektros energija yra ekonomiškai nenaudingas dėl saulės baterijų gamybos kaštų, tačiau naujieji saulės šviesos koncentratoriai gali išspręsti šią problemą.
Koncentruotos saulės šviesos naudojimas sumažina saulės energijos kainą dėl to, kad ši technologija reikalauja mažiau saulės elementų.
Koncentratoriai koncentruoja saulės šviesą ją sugerdami permatomose medžiagos plokštėse ir vėl ją išspinduliuodami. Sugerta šviesa nuteka į saulės baterijas, kuriose ji yra paverčiama elektros energija. Tokie koncentratoriai saulės šviesą gali sugerti net debesuotą dieną.
Kol kas saulės šviesos koncentratoriai naudoja brangią sekimo sistemą, kuria jie seka saulės judėjimą. Jei koncentratorius nuo saulės yra nukrypęs keliomis dešimtosiomis laipsnio, jo efektyvumas krenta drastiškai. Jei koncentratoriai sugebėtų koncentruoti šviesą nesekdami saulės, jų sukurta elektra būtų žymiai pigesnė.
Saulės šviesos koncentratoriai yra pagaminti iš dviejų plonų plėvelių, užlietų ant stiklo. Pirmoji plėvelė yra šviesą spinduliuojantis sluoksnis, nudažytas fluoroscensiniais dažais. Šis sluoksnis sugeria saulės šviesą ir ją išspinduliuoja mažesniu dažniu į antrąjį sluoksnį. Sluoksnio storis nėra vienodas visose vietose, todėl sugerta šviesa koncentruojasi tik vienoje vietoje.
Tyrėjai teigia, kad jie sieks sukurti tokius šviesos koncentratorius, kurie būtų efektyvūs ir lengvai bei pigiai gaminami.