Termobranduolinės reakcijos yra žvaigždžių varomasis variklis, taip pat ir Saulės. Tačiau žemėje idėja kontroliuojamai vykdyti termobranduolines reakcijas bei iš jų išgauti elektros energiją niekada nebuvo įgyvendinta.
Vis dėlto, tyrėjai vis dar bando sukurti kontroliuojamą termobranduolinę reakciją žemėje, nes tai išlieka pačiu žaliausiu energijos šaltiniu.
Yra daugiau nei vienas būdas termobranduolinėms reakcijoms vykdyti. Tyrėjai eksperimentuoja su daug žadančiu sunkiųjų jonų sintezės metodu. Vandenilio izotopai (deuteris arba deuteris ir tritis kartu) yra sušaldomi bei staigiai įkaitinami iki sintezės temperatūros, tada jie yra apšviečiami lazerio spinduliu. Eksperimentų metu lazeryje naudojamas jonų – atomų, kuriems trūksta vieno ar daugiau elektronų – spindulys. Jonų atomų masė yra daugiau nei šimtą kartų didesnė, nei vandenilio.
Lazeriu galima kontroliuoti vandenilio atomų susijungimą. Teigiama, kad termobranduolinės reakcijos sužadinimui yra sunaudojama daug mažiau energijos, nei išgaunama. Mokslininkai tikisi greitai visiškai pažaboti šį procesą.
Kol kas šis termobranduolinę reakciją sukeliantis procesas buvo pademonstruotas labai mažu mastu. Tyrėjai naudoja lazerio spindulį, kurio jonų masės ir energijos santykis yra pakankamai mažas, kad termobranduolinė reakcija būtų sukurta vandenilio paviršiuje.