Tyrimas: Daugelis lieknėjimo papildų nėra efektyvūs

2012-03-08

Oregono universiteto mokslininkė išnagrinėjo lieknėjimo papildus ir padarė išvadą, kad stebuklinga svorio metimo tabletė tiesiog neegzistuoja, rašoma „International Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism“. Melinda Manore ištyrė šimtus lieknėjimo papildų (Jungtinėse Amerikos Valstijose papildų industrijos apyvarta sudaro 2.4 milijardus dolerių) ir pareiškė, kad nėra jokių svarių įrodymų, kad bent vienas produktas įtakotų žymų sulieknėjimą – priešingai dauguma produktų turi sveikatai žalingą poveikį.

Keletas produktų, įskaitant žaliąją arbatą bei liesus pieno papildus gali įtakoti 2 kilogramų kūno masės sumažėjimą, tačiau svarbu žinoti, kad dauguma šių papildų buvo bandomi kaip sumažintos dietos produktai. „Daugumai žmonių, kol jie nesureguliuos savo dietos ir nepradės kasdien sportuoti, šie papildai didelės įtakos neturės“, – teigė Manore.

Išsamiai išnagrinėjusi daugelį produktų, Manore suprato, kad didžiosios dalies efektyvumas nėra kliniškai patvirtintas. Lyginant papildų ir „placebo“ lieknėjimo grupių efektyvumą, pastarosios užfiksuotas svorio mažėjimo efektas yra tik 1 kilogramu mažesnis. „Žmonės nori numesti svorio ir kartu išlaikyti arba padidinti liesųjų audinių masę. Tačiau nėra jokių įrodymų, kad bent vienas papildas tai daro. Kai kurie, netgi turi šalutinių poveikių“, – teigė Manore.

Anot dietologės ir mokslininkės Manore, raktas į lieknumą yra pilno grūdo produktų, vaisių, daržovių ir liesos mėsos valgymas, riebaus maisto kalorijų sumažinimas ir nuolatinis judėjimas. Priklausomai nuo žmogaus, taip pat gali būti naudingas ir baltymų kiekio padidinimas, tačiau vienintelis būdas sulieknėti – pakeisti savo gyvenimo būdą.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...