Tyrimą atlikę Tokijo mokslininkai teigia, kad vyrų spermoje yra genai, trumpinantys vyrų gyvenimą, rašo BBC.
Su pelėmis bandymus atlikę mokslininkai aptiko specifinį geną, kuris, nors jį turi abiejų lyčių atstovai, yra aktyvus tik vyruose. Mokslininkų manymu, dėl šio geno vyriškos lyties atstovų kūnai užauga didesni, tačiau gyvenimo trukmės sąskaita.
Tokijo Žemės ūkio universiteto mokslininkų atliktas tyrimas buvo paskelbtas žurnale „Human Reproduction“. Nors tyrimas buvo atliktas su pelėmis, mokslininkai mano, kad tyrimo išvados gal būti pritaikytos visiems žinduoliams – įskaitant ir žmones.
Japonijos mokslininkai tyrė peles, kurios turėjo dviejų motinų genetinę medžiagą, bet neturėjo tėvo genų. Tai buvo padaryta pakeičiant DNR pelių kiaušinėliuose – siekiant sukurti embrionus, pakoreguota genetinė medžiaga buvo implantuota į suaugusių pelių kiaušinėlius. Gimę palikuonys, visiškai neturėjo jokios iš vyriškos lyties atstovo paveldėtos genetinės medžiagos ir vidutiniškai gyvendavo trečdaliu ilgiau, nei įprastą genetinį paveldą turinčios pelės.
Be to, dviejų motinų genus turinčios pelės gimė akivaizdžiai lengvesnės ir mažesnės, nei kitos, bet jų imuninė sistema daug buvo geresnė nei kitų pelių. Mokslininkai mano, kad svarbiausias šiame procese yra vyriškos lyties atstovų perduodamas genas pavadinimu Rasgrf1. Nors šis genas yra perduodamas abiejų lyčių atstovams, moteryse jis yra nuslopinamas.
„Mes jau kuris laikas žinojome, kad beveik visose pasaulio šalyse moterys yra linkusios gyventi ilgiau nei vyrai ir kad šie su lytimi susiję gyvenimo trukmės skirtumai pasitaiko ir daugelyje kitų žinduolių rūšių“, – sakė tyrimo vadovas prof. Tomohiro Kono.